קידום אתרים כרשת דייגים מודרנית

דייגים ותיקים יאמרו לכם כי כל הטכנולוגיות החדישות לא יכולות להחליף רשת מוצלחת, היא מתפרסת על שטח גדול, לוכדת כל דג בעל ערך  שעובר בסביבתה ובעיקר, מקדמת את צרכי הדייג ביעילות וללא הקושי הפיזי הכרוך בהנפת והחזקת החכה.
גם האינטרנט הוא אוקיינוס עצום של מידע, של ידע, של צרכים ושל עולם שלם של חיים העוברים ושבים בין מיליוני דפים ואתרים, וגם של מתחרים קיימים ולקוחות פוטנציאליים.
מערכות קידום אתרים הן הרשתות האינטרנטיות המקבילות לרשתות הדייגים המסורתיות, ככל שקידום האתר נעשה בצורה מושכלת וחכמה יותר, כך הגלים הגדולים שהם מנועי החיפוש יזרימו יותר דגים, כלומר, גולשים, אל התכנים שיצרתם ואל האתר שלכם.

בדומה לשימוש לא נכון ברשת דייגים, דבר הגורם לקריעתה והפיכתה לחסרת תוחלת ותועלת, כך חשוב לא לטעות באופן השימוש במערכות קידום האתרים במנועי החיפוש. יש מעל 200 אפיונים שונים, רק בגוגל, מבלי להזכיר עוד 40 מנועי חיפוש נוספים בעברית ובאנגלית, לשימוש יעיל בקידום אתרים, וככל שתקדישו זמן וסבלנות ללמידה, כך תשפרו את יכולתכם "לתפוס את הדגים", בתקווה שהם יהיו שמנים מספיק לארוחה אחת או שתיים.הבסיס לדייג איכותי הוא סירה יציבה ועוגן חזק, שנותנים שקט וביטחון לדייג ומאפשרים לו לצוד את טרפו בסבלנות וללא קושי, ותכנות אתר אינטרנט או דף html העומדים בסטנדרטים ידידותיים לדרישות מנועי החיפוש הגדולים הוא המקבילה האינטרנטית לסירת דייגים שכזו.
לכן, לפני שיוצאים אל הים הגדול ומתחילים לפנטז על הכרישים שתתפסו, רצוי שתבחנו היטב את הספינה שלכם ותוודאו שהיא אכן עומדת בתקן, דהיינו ששימוש נבון במערכות קידום האתרים, אכן יעלו את הספינה על הגל הנכון, כי, כמו שכל דייג מתחיל יודע, הים לא סולח!

לסיכום, יש לכם מוצר טוב ואסטרטגיה שיווקית מדהימה, צאו לים ותתפסו לכם כמה דגים. רק זכרו להצטייד באתר שמיש כספינה, במילות מפתח חזקות כפיתיון ובמערכת לקידום האתר כרשת שתמשוך את אלו המחפשים אתכם, ואל תשכחו,  בכל רגע נתון מצטרפים דגים חדשים ורשתות חדשות- עימדו על המשמר, ובתיאבון.